Seznamte se s materiály - 1.polyresin

Polyresin. Své místo nalézá při výrobě větších i menších dekorací, nádobí nebo šperků. Jak tedy vidíme, je to hojně užívaný materiál. Co přesně se však za tímto názvem nachází?
 
 Polyresin je umělý pryskyřicový materiál obsahující pouze vodík a uhlík. Po zahřátí je hodně tvárný a dobře zpracovatelný. Po vychladnutí nabývá vlastností, díky kterým je velmi žádán. Dobře se do něj tesají drobné, jemné detaily, což třeba se sádrou není možné. Výrobky z polyresinu jsou navíc téměř nerozbitné a odolné vůči povětrnostním podmínkám.
 
 Díky tomu je tento materiál upřednostňován i před plasty, keramikou či dřevem. Má i přírodní formu, v té umělé je však užívanější a cenově dostupnější. Jednou z nejoblíbenějších forem polyresinu ja alabastrit, což je vybělený polyresin obsahující drcený kámen. Je hladký, dobře barvitelný a výrobky z něj vytvořené již nepotřebují žádné další povrchové úpravy. U nás jsou z polyresinu vyrobeny například některé bytové doplňky či dárky pro ženy. 
 
 
 
Anděl

Vaše zkušenosti

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení