Pítko pro hmyz - návod

 pítko pro včely

Kdo má na zahradě bazén, tomu bude připadat výroba pítka jako zbytečná. Věřte mi, že i tak je pítko pro včely, čmeláky a motýly nezbytnou výbavou pro každou zahradu.

Jak ale takové pítko vypadá? Rozhodně by nemělo být hluboké. K jeho výrobě se využívá hluboký talíř nebo hodně mělké misky. Při hlubších nádobách totiž hrozí, že by se hmyz mohl utopit. Vodu má hmyz rád takovou, jakou pije v přírodě. Takže na vodu z kohoutku raději zapomeňte a nabídněte jim dešťovku nebo vodu ze studny.

K výrobě pítka budeme potřebovat:

  • velkou vymytou zavařovací sklenici,
  • hluboký talíř nebo mělkou misku
  • savou utěrku.

Pro dozdobení můžeme použít mech a kamínky.

Postup je zcela jednoduchý. Naplňte čistou sklenici vodou, přikryjte ji utěrkou a na ni přiložte talíř, případně misku.

 Nyní přichází ta riskantní část. Celý tenhle výtvor totiž musíte otočit tak, aby byla sklenice dnem vzhůru. A abychom vzhled pítka zkrášlili, obskládáme utěrku mechem (pokud je suchý, namočte jej, aby poté lépe sál) a kamínky, který hmyzu vytvoří bezpečný přístup k vodě.

Až voda v pítku dojde, můžete sklenici pouze doplnit a celý postup opakovat..

Pak už jen stačí postavit na příhodné místo v zahradě a nechat hmyz pít! Je to krásné, pozorovat ten život, který pítko přiláká.

 

Vaše zkušenosti

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení